0
Меню
товарів 0
Сума0 грн.
Оформити замовлення
Відділ продажу:
050 305-82-28
Відділ продажу:
067 233-82-28
Відділ продажу:
063 237-82-28
Сервісний центр
067 601-55-15
товарів 0
Сума0 грн.
Оформити замовлення

Як правильно підібрати собі велосипед?

Слово «велосипед» у перекладі зі старофранцузської мови означає «швидкі ноги». Відзначимо, що цей засіб пересування винайдений у 1880 році, вважається самим доступним і розповсюдженим у світі. На ньому можна не тільки ганяти на рівному шосе, здійснювати прогулянки або довготривалі мандрівки, але й пересуватися по пересіченій місцевості, а також у горах. Для кожного виду катання необхідно придбати підходящу модель велосипеду.

Якими бувають велосипеди

Міські версії мають великі вузькі колеса, щоб їздити по рівному асфальту і велодоріжкам. Лідер світової велоіндустрії пропонує для таких цілей велосипеди серії Scott Metrix, Scott Sub або Scott Sportster. Останню категорію відносят також до туристичної, оскільки вона придатна для переміщення накатаними грунтовими дорогами.

У цій серії є чоловічі і жіночі моделі.

Зауважимо, що головна відмінність жіночих велосипедів від чоловічих - занижена верхня труба рами, завдяки якій набагато зручніше сідати і злізати з велосипеда. Друга важлива відмінність - спеціальна геометрія рами і розташування деяких вузлів велосипеда, завдяки яким посадка буде більш комфортнішою для жінок, а спина меньше буде напружуватися. Окрім рами відмінність стосується керма, виноса керма, а іноді, і положення педалей. І нарешті - дизайн. Плавні форми, жіночі кольори, декоративні елемнти і, можливо, різноманітніе аксесуари. Однак сучасна леді, вдягнена у штани або шорти, без будь-яких проблем коритсується чоловічим велосипедом. 

Гірські моделі призначені для здійснення підйомів у гору по бездоріжжю, вони мають низьку передачу і дуже міцну раму. Їх широкі колеса пристосовані для їзди по гравію і  піску, снігу і бруду, лісам і пагорбам. До таких моделей відносится, наприклад, Scott Genius, який дозволяє підніматися на круті схили і здійснювати швидкісні спуски. Велосипед Scott Scale придатний для використання в аналогічних цілях, він має легку амортизаційну вилку і систему блокування, встановлену на рулі. Треба сказати, що Scale і меньш дорогой, але також комфортний Aspect – це так звані «хардтейли», що мають передній амортизатор. 

Scott Zentris володіє посиленою рамою з алюмінієвого сплаву і підходить для підлітків, що люблять екстремальне катання у парковій або лісовій зоні. Досконала модель Scott Venture оснащена дисковими гальмами, світлом (передньою фарою і заднім стопом), а також з'ємним багажником. 

Любительскі спортивні варіанти представлені у лінії SCOTT SPEEDSTER, велосипеди якої дозволяють развивати значну швидкість руху на шосе. Відмітимо, що для начального рівня катання можна придбати собі недорогу модель із цієї серії - COMFORT 20 MEN.

Дитячі і підліткові велосипеди також існують і для дівчаток (наприклад, серії Contessa або Voltage, адресовані маленьким «принцесам» 2-4 років, 3-6 років, 8-13 років) і для хлопчиків. Для хлопчиків маємо широкий вибір моделей, що класифікуються відповідно до віку і за інтересами. 

Принципи вибору велосипеда.

Визначивши серію і конкретну модель, необхідно звернути увагу на раму і діаметр колес. 

Одже, рама може бути виготовлена із жосткого алюмінію, що не сглажує амплітуду при трясці на дорозі (вібрація робить їзду менш комфортною). Надлегкі карбонові (тобто з вуглепластика) рами виготовляються для моделей професіонального викорисання.  

Раму підбирают по разміру. Для цього існує спеціальна таблиця, у котрій представлені значення, що відповідають різному зросту покупця:

 

Зріст, см Розмір рами Висота рами, Міський байк Висота рами, Гірський байк
140-155 XS 14" 13"
150-165 S 16" 15"
160-175 M 18" 17"
170-185 L 20" 19"
180-195 XL 22" 21"
190 і більше XXL 24" 23"

Відносно колес, треба знати, що діаметр колес велосипеда в индексі моделі завжди позначено першою цифрою (наприклад, 6 – це 26 дюймів, 9 – 29 дюймів і т.д.). Для розбитих трас, їзди на далекі відстані перевага віддається більшому діаметру: це збільшує площу контакту колеса з дорогою, а для прогулянкового катання і виконання маневрів – краще обрати колеса 26 дюймів.

Для эфективного педалювання нога велосипедиста у нижній позиції має бути повністю випрямлена у колінному суглобі. Якщо це неможливо, краще вибрати іншу модель, що буде відповідати вашому зросту. 

Слід відмітити, якщо ваша вага більше 70 кг, рекомендовано обирати моделі із амортизаційною вилкою, оскільки цей атрибут поглинає енергію удару переднього колеса. 

Гірський велосипед обов'язково має бути з передньою амортизаційною вилкою, щоб його не трясло на вибоїнах гірських доріг. Звісно, наявність амортизаційної вилки призводить до гасіння швидкості, але в той же час, зберігає здоров'я спортсмена. Бувають і задні амортизатори, які встановлюють на рамі.

Такі опції, як перемикачь швикдості, педалі, втулки, шатуни, манетки, елементи системи гальм і таке інше, перетворюють всю конструкцію у стрімкий байк. Подробиці про ці опциї читайте у наступних матеріалах.

Інформація про бренд Scott

Перша лінійка велосипедів вийшла у 1986 році, причому ця продукція була обладнана аеродинамічними рулями. Легкі композитні рами з карбонових волокон у сериї Strike дуже вразили професіоналів. У створенні базових серій, призначених для любителів, також використовуються високі технології, до того ж ці моделі конкурують на ринку із більш дорогими представниками. Хто вирішив купити велосипеди Scott, ні в якому разу не програє: високі експлуатаційні характеристики цих образців визнані у світі та відмічені авторитетними експертами.

Ця марка випускає продукцію і для спортсменів, і для звичайних споживачів, які використовують велосипеди для прогулянок.

Взагалі, Scott ніколи не зупиняється на досягнутому і вдосконалює свою продукцію.

Scott підбір: